Zapraszam do lektury serii artykułów dotyczących wystąpień publicznych w magazynie dla Developerów „Programista”. Artykuły dla Programistów, chociaż tylko, są to bowiem informacje dla wszystkich, którzy chcą wyróżnić się spośród prelegentów i brzmieć profesjonalnie. Do tej pory ukazały się dwa, przed nami jeszcze kilka. Czego dowiesz się z tej lektury?

Jak mnie słyszą, tak mnie piszą, czyli jak głos buduje wizerunek – wydanie wrześniowe

O czym jest artykuł i dlaczego nie tylko dla Programistów? Oto krótka zajawka:

Na podstawie ludzkiego głosu jesteś w stanie określić, z jaką osobą rozmawiasz. Płeć, przybliżony wiek, słyszysz, czy osoba jest zdrowa, czy przeziębiona, w jakim jest nastroju. Oceniasz jej osobowość, słyszysz, czy jest osobą zdecydowaną, konkretną, dominującą. Oceniają nas ludzie i oceniają nas maszyny. Pisząc odpowiednie algorytmy, nauczyliśmy maszyny rozumienia ludzkich emocji, oceniania naszego stanu zdrowia, a także sprawdzania lojalności wobec pracodawcy. Jak zatem radzić sobie z głosem, aby i ludzie, i maszyny miały o nas jak najlepsze zdanie?

Informacje zawarte w tym artykule są uniwersalne, jest nie tylko dla Programistów, bo przecież wszyscy rozmawiamy, posługujemy się głosem i nim budujemy wizerunek, artykuł przyda się nie tylko branży IT. Zapraszam więc do lektury także osoby, które wystąpują publicznie, na prelekcjach czy prezentacjach biznesowych. Dowiesz się co głos mówi o tobie. Trochę informacji na ten temat znajdziesz tutaj, jednak głębszą analizę znajdziesz w magazynie.

Co wyróżnia prelegenta? – wydanie październikowe

ataki tytuł nosi artukuł w najnowszym wydaniu „Programisty” i podobnie jak artykuł poprzedni, będzie interesujący nie tylko dla Programistów. Dlaczego? Oto krótka informacja o czym można poczytać:

Opowiedzieć dowcip? Zatańczyć? Zaśpiewać? Co zrobić na scenie podczas prezentacji? Jak wyróżnić się wśród prelegentów, aby to właśnie ciebie zapamiętali, a o twojej prelekcji mówili? Dobry prelegent jest jak dobry programista. Obu charakteryzują te same cechy:  ciekawość, kreatywność, dobre planowanie, jasna komunikacja i cierpliwość. Artykuł, choć kierowany dla branży IT, dla Programistów, ma również zastosowanie w biznesie. Udzielone porady przydadzą się osobom, które mierzą się z wystąpieniami publiczymi, które chcą by ich prelekcja wyróżniła ich spośród tłumu. Trochę na ten temat możesz przeczytać na blogu, a więcej szczegółów znajdziesz w magazynie

Rąbek tajemnicy

trochę go uchylę i napiszę czego możecie jeszcze oczekiwać w kolejnych wydaniach magazynu „Programista”. Niezmiennie powtrzając: dla Programistów, chociaż nie tylko 🙂

Na zimne wieczory, na rozgrzewkę, przygotowałam trochę ćwiczeń, które każdemu się na pewno przydatne będą w wystąpieniach publicznych, zarówno w branży IT, jak i w świecie biznes. Bedzie o budowaniu relacji z publicznością i wreszczie zajmiemy się tematem, który spędza sen z powiek, zwłaszcza początkującym prelegentom, nie tylko Programistom 🙂 Zachęcam!


Leave a comment