Drugie spotkanie ze wspaniałymi ludźmi! Maciek Aniserowicz- dziękuję za zaufanie!

To co kocham najbardziej w swojej pracy to odkrywanie potencjału w ludziach, w kwestii wystąpień publicznych i posługiwania się głosem w biznesie.
Ilość potencjału, który drzemie w Dev Speakers jest ogromny i dał ogromną energię, wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach Dev Style Speakers, jeszcze na długo po ich zakończeniu.

Cudowna inicjatywa Maćka Aniserowicza, która łamie stereotypy i obala mity.

W tym roku spotkałam się z Maćkiem po raz drugi. Tym razem sam pan Aniserowicz prowadził warsztaty. Było ekstra! W drugiej edycji Dev Style Speakers podzieliliśmy się wiedzą z 50 prelegentami, tymi, kótrzy już występują i tymi przyszłymi.  Moja działka szkolenia dotyczyła tego jak mówić, aby przekaz dotarł do ludzi. Jak wzmocnić głos, poprawić wyrazistość mowy, co w przekazie odgrywa ważną rolę oraz jak nawiązać relację ze słuchaczami, aby to co mamy do powiedzenia nie przeszło koło ich uszu.

50 dorosłych osób, które zaufały na tyle, że bawili się jak dzieci, na nowo odkrywało swoje głosy i możliwości. Spojrzeniem dziecka obserwowali ciało i oddech. Programiści, w teorii, mówić nie powinni. A występować publicznie?! Broń was matko!

Na szczęście, teoria nie idzie w parze z praktyką. Programiści występują publicznie i niektórzy są w tym bardzo dobrzy! I co najważniejsze, szkolą się, aby być jeszcze lepsi. Ich postępy, niczym energetyzujący napój i dodają mi skrzydeł!

Kiedyś, po zakończonym szkoleniu dla IT

jeden z uczestników podszedł do mnie z wyznaniem, że bardzo bał się warsztatów ze mną. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, bo na ogół, ludzie mnie się nie boją. Przez głowę, z prędkością światła, przebiegło mi sto myśli, a jego strach nie podsunął mi dobrego scenariusza.

Na szczęście, moje nadal nakręcające się myśli, przerwał, mówiąc: przeszedłem w swoim życiu tyle szkoleń, że bałem się, że twoje szkolenie, będzie dla mnie straconym czasem i nie dowiem się niczego nowego. Jestem jednak pozytywnie zaskoczony.
Powiem Wam, że dla takich chwil, warto czasem nie przespać nocy, aby wymyślić dla Was kolejne ćwiczenie!Video Relacja z Dev Style Speakers # 2

Leave a comment