To co kocham najbardziej w swojej pracy to odkrywanie potencjału w ludziach, w kwestii wystąpień publicznych i posługiwania się głosem w biznesie.
Ilość potencjału, który drzemie w Dev Speakers jest ogromny i dał energię, wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach DevStyle Speakers, jeszcze na długo po ich zakończeniu. Cudowna inicjatywa Maćka Aniserowicza, która łamie stereotypy i obala mity.
50 dorosłych osób, które zaufały mi na tyle, że bawili się jak dzieci, na nowo odkrywało swoje głosy i możliwości. Spojrzeniem dziecka obserwowali ciało i oddech. Programiści, w teorii, mówić nie powinni. A występować publicznie?! Na szczęście, teoria nie idzie w parze z praktyką. Programiści występują publicznie i są w tym dobrzy! I co najważniejsze, szkolą się, aby być jeszcze lepsi. Ich postępy, niczym energetyzujący napój, dodają mi skrzydeł!
Kiedyś, po zakończonym szkoleniu dla IT, jeden z uczestników podszedł do mnie z wyznaniem, że bardzo bał się warsztatów ze mną. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, bo na ogół, ludzie mnie się nie boją. Przez głowę, z prędkością światła, przebiegło mi sto myśli, a jego strach nie podsunął mi dobrego scenariusza. Na szczęście, moje nadal nakręcające się myśli, przerwał, mówiąc: przeszedłem w swoim życiu tyle szkoleń, że bałem się, że twoje szkolenie, będzie dla mnie straconym czasem i nie dowiem się niczego nowego. Jestem jednak pozytywnie zaskoczony.
Powiem Wam, że dla takich chwil, warto czasem nie przespać nocy, aby wymyślić dla Was kolejne ćwiczenie!Video Relacja z DevStyle Speakers # 2

Leave a comment